Na een bizarre "kinderschermingswet" in 2021 is er nu een anti-Pride-wet door het parlement geloodst, die op 15 april in werking is getreden. 
 

In Budapest wordt al bijna 30 jaar Pride gevierd. In 2021 werd "het uitbeelden of promoten van homoseksualiteit" of verschillende genderbeelden ten overstaan van personen onder de 18 jaar strafbaar gesteld. De nieuwe wet stelt dat een Pride duidelijk indruist tegen de wet van 2021. Het wordt nu voor de politie mogelijk om gezichtsherkennings-software te gebruiken, en stelt boetes tot zo'n €500 in het vooruitzicht voor deelnemers aan een Hongaarse Pride. Organisatoren kunnen zelfs een jaar celstraf krijgen.

Terwijl Amnesty International luid protesteert tegen deze grondrechteninperking, terwijl de Europese Commissie kijkt hoe Hongarije strafmaatregelen kunnen worden opgelegd, hebben vermetele Europarlementariërs besloten dat zij in ieder geval naar de Budapest Pride op zaterdag 28 juni 2025 willen gaan. Ook vanuit RozeLinks willen we steun betuigen.